Eraslan Edebiyat Günleri

Boyun eğen insanlar mı yoksa başkaldıran martılar mı haklıydı? Son Adanın Çocukları kitabındaki soru ile başladı her şey...

Geleneksel Eraslan Çocuk Edebiyatı Günleri'nde klasik eserlerin ana karakterleri sahnede hayat buldu ve bizlere umut oldular.

Bir sabah uyandığında kendini böceğe dönüşmüş bulan Samsa, vicdan ve sevginin insanı suçlu mu yoksa suçsuz mu yapabileceğini bize sorgulatan Raskolnikov, ne yazık ki düzgün çarpmayı bildiği halde kör ve sağır yüreklere seslenen Momo, hayatın bir felaketten sonra daima saadet getirdiğini, ayın on beşi karanlıksa on beşinin aydınlık olacağını bize hatırlatan Çalıkuşu ve daha niceleri ‘’Umudumuz Kitaplar’’ tiyatrosunda bir araya geldi.

Edebiyat Günleri'nde konuklarımız da vardı. Yazar Süleyman Bulut ile "Atatürk ve Edebiyat", Yazar Hidayet Karakuş ile de "Türkçenin Doğru Kullanımı" üzerine söyleşiler yaptık.

Öğrencilerimiz, kendi tasarladıkları kitap kapakları ve kostümlerle "Bil Beni" adlı kitap tanıtım yarışması yaptılar.

Günün kapanış performansını ise Yaratıcı Drama öğretmenimiz Gonca Atam önderliğinde Fikr-i Doğaç ekibimiz yaptı. Sahnede sergiledikleri doğaçlama oyunla bizleri kahkahaya boğan öğrencilerimizi ve Edebiyat Günleri'nin gerçekleşmesinde önemli rol üstlenen Türkçe Bölümü öğretmenlerimizi gönülden tebrik ederiz. #EraslanEdebiyatGünleri