Sosyal Sorumluluk Sevinci ve Karne Günü

Her yılı olduğu gibi bu yılı da sosyal sorumluluklarımızı yerine getirerek tamamladık. Eraslan’da sosyal sorumluluk heyecanı karne sevincinin önüne geçti.

TürGök ile iş birliği yapan öğrencilerimiz, Okul Aile Birliğimizin desteğiyle Eraslan Okulu adına üç adet seslendirme odasını yeniden yapılandırdılar. Bu odalarda gönüllüler, özellikli mikrofonlara kitap okuyarak görme engelli arkadaşlarına sesli kitaplar oluşturacaklar.

Bununla da yetinmeyen Eraslanlılar, Türkiye’nin dört bir yanındaki görme engelli arkadaşları okusun diye üniversite öğrencisi Buse Kekeç’in bitirme tezi olan Tahta Kedi kitabını hayata geçirdiler.

Breille alfabesi ile basılan kitap, bireysel farklılıkların sevginin önüne geçemeyeceğini anlatıyor. Görme engelli arkadaşlarımız bu kitabı okurken aynı zamanda kitapta bulunan kabartmalar ve farklı dokular sayesinde kitabın karakterleri ile de tanışacaklar.

Yaşam Becerileri programımız kapsamında yıl boyunca bireysel sorumluluk alan öğrencilerimiz, enerji tüketimi, tasarruf ve artan gıdalar üzerine çalışmalar yaptılar. Okulumuzun enerji tüketimini kontrol eden Team Bolt, düzeninden sorumlu olan Inspector Ravens ve artan gıdaları her gün sokak hayvanlarıyla buluşturan Care and Share takımlarımız karnelerinin yanında başarı madalyalarını da aldılar.

Mozart Akademi kurucularından Opera Sanatçısı Fatma Cinpir’in çalıştırdığı Eraslan Koro Topluluğunun performansıyla dönemi sonlandırdık ve yaza merhaba dedik.