100 Days of School

Ortaokula başlangıçlarının 100. gününü kutlayan 5. sınıf öğrencilerimiz, ilk günkü heyecanlarını koruyorlar.

Çünkü Eraslan Okuluna başlayan her öğrenci, başarmaya kararlı arkadaşlar edinir ve öğrencilerine inanan öğretmenlerle çalışır.

Eraslan'da üç temel değere inanırız: Kararlılık, Motivasyon ve Birlik.

Başarı, birlikte ulaşıldığında değerlidir. #EraslanlıOlmak

Wings For Life World Run Antrenmanlarımız Başladı.

Eraslan Run Club olarak katılacağımız koşunun İzmir ayağında omurilik felcinin tedavisi için koşan diğer gönüllülerle bir araya geleceğiz. 5 Mayıs’ta görüşmek üzere. #ERC #WingsForLife

Paylaşıyoruz

Henüz tanışmadığımız, bilmediğimiz arkadaşlarımız için hazırladığımız bilim kutularını sahiplerine ulaştırdık.

Böylece "Paylaşıyoruz" adını verdiğimiz sosyal sorumluluk projemizin ilk adımını gerçekleştirdik.

Eraslan'da üç temel değere inanırız: Kararlılık, Motivasyon ve Birlik.

Başarıya ulaşmanın en değerli tarafı ise bunu "birlik" halinde yapmaktır. Birlik olabilmek için de yaşadığımız toplumla bağ kurabilmeyi öğreniriz.

Öğrencilerimiz yıl boyunca devam edecekleri "Paylaşıyoruz" projesi için bilim, sanat, spor ve daha birçok konu hakkında Karşıyaka Sevgi Evlerinde yaşayan ve henüz tanışmadıkları arkadaşlarına kutular hazırlayacaklar.

Önümüzdeki beş ay boyunca bu kutuları arkadaşlarıyla paylaşacak olan Eraslanlılar, dönem sonunda ise arkadaşlarıyla tanışarak birlikte etkinliklere katılacaklar.

Heyecan ile Mart ayında arkadaşlarımıza göndereceğimiz bir sonraki kutuları hazırlamaya başladık. Eğitimin tamamlayıcı unsuru olan sosyal sorumluluk projelerimizde öğrencilerimize destek olan Okul Aile Birliğimize gönülden teşekkürlerimizi sunarız. #BenOkudumSenDeOku #BendeVarSendeDeOlsun#Paylaşıyoruz

IMG_9901.jpg

Sağlık Bir Sandviç Nasıl Olur?

Sağlıklı bir sandviç nasıl olur?

Eraslan Bilingual İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimiz, iki dilde aldıkları hayat bilgisi dersinde "Sağlıklı beslenme nedir?" sorusuna yanıt aradılar ve kendi sandviçlerini hazırladılar.

Eraslan'da ilkokula başlamak genç zihinler için heyecan verici bir deneyimdir.

Bilingual Learners programıyla ilkokula başlayan öğrenciler, matematik, hayat bilgisi ve bilim derslerini iki dilde alırlar.

CLIL yöntemiyle tasarlanan ders içeriklerini Bilingual öğretmenler ve branş öğretmenleri birlikte hazırlar ve öğrenciler yabancı dil kazanımlarını akademik müfredatla birlikte alırlar.

Bu sayede kavramları daha kalıcı ve sürdürülebilir bir biçimde öğrenirler. #EraslanlıOlmak

Sinem ve Dirim Deniz’in Disiplinler Arası Çalışması

Eraslan Bilim Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Sinem Çekmeceli ve Dirim Deniz Karatay, yazılım ve kimya branşlarını bir araya getirdikleri projelerini arkadaşlarıyla paylaştılar.

Scratch programı kullanarak hazırlıklarını sürdüren Sinem ve Dirim Deniz, disiplinler arası bir proje üzerinde çalışıyorlar.

Eraslan Okulunda akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulu, öğrencilerin uzun vadeli bilimsel projeler yapmasını destekler.

Öğrenciler, fikir üretme aşamasından fikrin araştırılıp olgunlaştırılmasına, sonuçların raporlanıp sunulması aşamasına kadar her noktada aktif olarak proje hazırlık sürecine dâhil olurlar. #EraslanlıOlmak

Haftaya Bilim Çalışmalarıyla Başlamak

Eraslan Bilim Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, haftaya deneylerle başladılar.

Günlük hayatta karşılaştığımız sıvı çözeltilerin asit ve baz değerlerini inceleyen Eraslanlılar, öğrendikleri kavramları laboratuvar ortamında gerçek hayatla ilişkilendirdiler.

Ortaokula başlayan öğrenciler için bilim ve aritmetik ağırlıklı dersler, öğrenmeleri somutlaştıran keyifli bir süreçtir.

Eraslan Bilim Kurulu önderliğinde uygulamalı olarak bilim çalışmaları yapan öğrenciler, akademik özgüvenlerini artırırlar. #EraslanlıOlmak

Eraslan High Liseye Geçiş Sınavı

Eraslan High Liseye Geçiş Sınavı, 700'e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Uluslararası başarıyı hedefleyen öğrencilerin yer alacağı Eraslan High Lisesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı itibariyle kapılarını açıyor.

Sınavda üstün başarı gösteren tüm gençleri gönülden tebrik ediyor, onları aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

IMG_9490.jpg

Çevrenin Genç Sözcüleri

Çevrenin Genç Sözcüleri adlı ekoloji proje yarışmasına hazırlanan Eraslan Bilim Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencisi Gülşen İşsever ile bir araya gelerek çevre sorunları ve çözüm yolları hakkında fikir alışverişi yaptılar.

Eraslan'da akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulu, öğrencilere yıl boyunca yaptıkları bilimsel araştırmalarda önderlik eder, proje yarışmaları ve bilim olimpiyatlarında yer alabilmeleri için ihtiyaç duydukları akademik ve altyapısal desteği sağlar.

Bu sayede öğrenciler TÜBİTAK, URFODU, Kanguru, FENBEG, MATBEG, Waterloo, Tales, Science Cup ve StarT gibi prestijli proje yarışmaları ve bilim olimpiyatlarında akranlarıyla rekabet ederler.

Placement Test

Eraslan Bilim Ortaokulu öğrencileri İngilizce Seviye Tespit sınavlarını tamamladılar.

Ortaokula başlayan öğrencilerin yabancı dil seviyeleri farklılık gösterebilir. Eraslan’da öğrenciler, yaz aylarında okul tarafından düzenlenen hızlandırılmış İngilizce kurslarına katılır, kısa sürede eksiklerini tamamlarlar.

Birinci dönem başında tüm seviyelerde Seviye Tespit sınavları yapılır ve tüm İngilizce dersleri bu sınavların sonucuna göre belirlenen seviye sınıflarında işlenir.

Öğrenciler, gelişimleri baz alınarak ikinci dönem tekrar yapılan Seviye Tespit sınav sonucuna göre sınıf değiştirebilir. Böylelikle tüm öğrenciler, eğitimleri boyunca yabancı dil potansiyellerini en üst seviyeye çıkarırlar. #PlacementTest

Robotik Kampı

Robotik ve Kodlama Topluluğu öğrencilerimiz, çalışmalarına yarıyıl tatilinde katıldıkları Robotik Kampı ile devam ediyor.

Kamp süresince Astronom Kenan Seyfi ve Astronom Sema Harmankaya ile bir araya gelen Eraslanlılar, bu yılki teması “Into Orbit” olan First Lego League turnuvasına katılacaklar. 

Karne Günü

Hayatın doğal rekabeti içerisinde başarmayı öğrendiğimiz, sorumluluklar aldığımız ve en önemlisi de severek, büyük bir azimle çalıştığımız 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini tamamladık.

Eraslanlılar sıkı bir tatili hak ettiler. Hepinizi gönülden tebrik ederiz. İyi tatiller! #EraslanlıOlmak

Model Birleşmiş Milletler Konferansı

"Reach for Justice" konulu Model Birleşmiş Milletler Konferansına katılan Eraslan JMUN Topluluğu öğrencileri, birbirinden değerli ödüllere layık görüldü.

Genç bireylerin dünyada var olan sorunlara değindiği ve bu sorunlara yaratıcı çözümler aradığı konferans, öğrencilere iş birliği içerisinde çalışma ve topluluk önünde sunum yapma becerileri kazandırıyor.

Eraslan Ortaokulunda öğrenciler, uluslararası platformlarda rekabet ederek yabancı dil hâkimiyetlerinin yanı sıra donanımlarını da en iyi şekilde ortaya koyuyorlar. Tebrikler Gençler!

Ada Demir-Outstanding Delegate 2.lik Ödülü
Derin Hasyaygın-Outstanding Delegate 2.lik Ödülü 
Karşıyaka Efe Afyonlu-Outstanding Delegate 2.lik Ödülü
Ege Balkır-Outstanding Delegate 2.lik Ödülü
Derin Erol-Honorable Mention 3.lük Ödülü
Efecan Maden-Honorable Mention 3.lük Ödülü
Arda Sümer-Honorable Mention 3.lük Ödülü
Can Ege Erdem-Honorable Mention 3.lük Ödülü

Uygulamalı Bilim ve Nezaket Kuralları

Eraslan Bilingual İlkokulu 3. sınıf öğrencilerimiz iki dilde aldıkları hayat bilgisi dersinde sağlıklı beslenme, bilinçli tüketici olma ve nezaket kurallarını öğrenirken, Eraslan Bilim Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimiz uygulamalı fen bilgisi dersinde maddenin katı, sıvı ve gaz hâllerini keşfettiler.

Bilim temelli Eraslan Okulunda öğrenciler ders kazanımlarını uluslararası geçerliliği olacak şekilde öğrenir ve uygulamalarla kalıcı hâle getirirler. #EraslanlıOlmak

Gezegende Kısa Bir Gezi

Artırılmış gerçekliğin sanatla bir araya geldiği "Out of This World-An Aurasma Exhibition" sergimizi açtık.

18 Ocak tarihine kadar devam edecek olan sergide öğrencilerimizin dönem boyunca yaptığı sanat çalışmalarının HP Reveal uygulamasıyla canlandığını ve öğrencilerimizin eserler hakkında İngilizce hikayeler anlattığını görebilirsiniz. #ArtMeetsVR #Aurasma