Oyun Üzerine İnteraktif Bir Söyleşi

PDR öğretmenimiz Asu Koşay, Eraslan Bilingual Anaokulu ve Eraslan Bilingual İlkokulu 1. sınıf velilerimizle "Çocuklar ve Renkli Dünyaları" adlı seminerde bir araya geldi.

Çocukların yaşamı tanıma, deneyimleme ve kendilerini ifade etmelerini sağlayan "oyun" üzerine velilerimizle fikir alışverişinde bulunan Asu öğretmenimiz, Kahoot uygulaması ile yetişkinlerin oyun üzerindeki algılarına değinen interaktif bir seminer gerçekleştirdi. #PTAMeetings

Bilingual 2. Sınıfların Proje Sunumları

Eraslan Bilingual İlkokulu 2. sınıf öğrencilerimiz "Geri Dönüşüm" konulu projelerini aileleriyle paylaştılar.

Eraslan'da ilkokul projeleri, derslerde işlenen konuları daha kapsamlı biçimde değerlendirmeye ve farklı bakış açısı geliştirmeye yöneliktir. Araştırma sürecinde disiplinler arası bilgi ve becerilerini kullanmaya teşvik ettiğimiz öğrenciler, çalışmalarını bir araya getirerek sunum hazırlığı yaparlar.

Bu sayede öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları ürün haline getirir ve akademik özgüvenlerini en üst noktaya taşırlar. #EraslandaİlkokulaBaşlamak

Eraslan Kütüphanesinde Yazarlar Geçidi

Eraslan Bilingual İlkokulu 2. sınıf öğrencilerimiz yazar Defne Ongun'la, 3. sınıf öğrencilerimiz yazar Süleyman Bulut'la, 4. sınıf öğrencilerimiz ise yazar Gülşah Elitbank'la Eraslan Kütüphanesinde bir araya geldiler.

Eraslan'da "Critical Reading" okuma programı ile iki dilde iyi birer okuryazar olmalarını hedeflediğimiz öğrencilerimiz, yıl boyunca kütüphane öğretmenleriyle sorgulayıcı okuma, serbest okuma, literatür taraması ve yaratıcı düşünme çalışmaları yaparlar.

Öğrencilerimizin bu serüvenine alanında profesyonel isimler eşlik ederek onlara önderlik ederler.

Eraslan okuma programıyla ilkokuldan ortaokula geçen öğrenciler, okuma sevgisini kazanmış ve kültürel olarak kendilerini geliştirmiş bir şekilde mezun olurlar. #BilingualLiteracy

Üst Düzey Matematik Becerileri

Bütünsel matematik becerilerini ölçen MATBEG uygulamasına katılan öğrencilerimiz Doruk Ünal, Yağız Debooğlu, Mehmet Ege Okurcan, Nazlı Özem, İsmail Çulha ve Ömer Kırıcı, ilk %5’lik dilimde yer alarak üst düzey performans sertifikalarını aldılar.

Öğrencilerimizi ve onlara önderlik eden Matematik Bölümü öğretmenlerimizi gönülden tebrik ederiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. #EraslanlıOlmak #MATBEG

IMG_1610.jpeg

Ortaokullar Arası 7. Kısa Oyun Festivalinde "En İyi Yazar" Ödülü

Ortaokullar Arası 7. Kısa Oyun Festivalinde, senaryosunu Yaratıcı Drama öğretmenimiz Gonca Atam'ın yazdığı ve öğrencilerimizin başarılı bir performansla sergiledikleri "Oyun Hakkı" tiyatrosu, "En İyi Yazar" ödülünü kazandı.

Gelişim Koleji tarafından düzenlenen yarışmada ödül alan oyunumuz, günümüz ailelerinin çocukları için yaşadığı gelecek kaygısını, bu kaygının farkında olmadan çocuklar üzerinde oluşturduğu gelecek baskısını ve çocukların yaşadığı çelişki ve çıkmazları ele alıyor.

Öğrencilerimizi ve yazdığı oyunla "En İyi Yazar" ödülünü alan Yaratıcı Drama öğretmenimiz Gonca Atam'ı gönülden tebrik ediyoruz.#EraslanPerformingArts

IMG_1418.jpg

Quiz Show

Almanca ve Fransızca dillerinde genel kültür sorularından oluşan Quiz Show'a katılan Eraslanlılar, ikinci yabancı dil derslerinde öğrendikleri bilgileri soru-cevap yarışmasıyla pekiştirdiler.

Bilingual olarak aldıkları eğitime ek olarak seçmeli ikinci yabancı dil derslerine katılan Eraslanlılar, interaktif uygulamalarla dil hakimiyetlerini artırırlar.

Uygulamalarla İkinci Yabancı Dil Eğitimi

İkinci yabancı dil eğitiminde Fransızcayı seçen ilkokul öğrencilerimiz, sınıf içerisine kurdukları markette Fransızca alışveriş yaparak öğrendiklerini pekiştirdiler.

Organ Bağışı Farkındalığı

İzmir Medical Park Hastanesi ile "Organ Nakli ve Bağışı" üzerine konuştuk.

Eraslan Bilim Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinin katıldığı seminere, Medical Park Hastanesinde görev yapan hemşire Tuğçe Zeyrek önderlik etti.#OrganDonationAwareness

Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı’nda Eraslan Başarısı

Fransız Kangourou Sans Frontieres Derneğine bağlı olarak uluslararası düzeyde yapılan Kanguru Matematik Sınavı’nda ilk %5’lik dilimde yer alan öğrencilerimiz Doruk Ünal, Eylül Akmeşe, Ege Balkır, Zeren Kaynak, Berkay Erol ve Meriç Ada Aydın, final etabına katılmaya hak kazandılar.

4 Mayıs’ta gerçekleşecek olan final sınavında öğrencilerimize başarılar dileriz. Sizlerle gurur duyuyoruz!

IMG_1472.jpeg

Student Led Conferences - Portfolyo Günleri

Merakla beklenen Portfolyo Günlerini öğrencilerimizin başarılı sunumlarıyla tamamladık.

Bilingual eğitim alan anaokulu öğrencilerimiz, her yılın ikinci döneminde yaptıkları akademik çalışmaları bir araya getirerek ailelerine İngilizce ve Türkçe olarak sunarlar.

Student Led Conferences adını verdiğimiz bu sunumlar, öğrencilerin iki dilde düşünme, problem çözme ve ifade becerilerini en iyi şekilde ortaya koymalarına olanak sağlar.

Ülke çapında uluslararası katılımcıların yer aldığı birçok konferansta akademisyenlerin dikkatini çeken Bilingual Learners programı, Eraslan öğretmenleri ve dil bilimciler tarafından geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

21. yüzyıl becerilerini öğrencilere en erken yaşta sunan bu program ile okul öncesi eğitimine başlayan öğrenciler, kısa sürede İngilizce ve Türkçe dillerinde doğal bir şekilde iletişim kurmayı öğrenir, iki dil kullanımını hayatlarının bir parçası haline getirirler.

Eraslan'da anaokuluna başlamak, genç zihinler için heyecan verici bir deneyimdir. #StudentLedConferences #BilingualLearners

Eraslan Edebiyat Günleri

Boyun eğen insanlar mı yoksa başkaldıran martılar mı haklıydı? Son Adanın Çocukları kitabındaki soru ile başladı her şey...

Geleneksel Eraslan Çocuk Edebiyatı Günleri'nde klasik eserlerin ana karakterleri sahnede hayat buldu ve bizlere umut oldular.

Bir sabah uyandığında kendini böceğe dönüşmüş bulan Samsa, vicdan ve sevginin insanı suçlu mu yoksa suçsuz mu yapabileceğini bize sorgulatan Raskolnikov, ne yazık ki düzgün çarpmayı bildiği halde kör ve sağır yüreklere seslenen Momo, hayatın bir felaketten sonra daima saadet getirdiğini, ayın on beşi karanlıksa on beşinin aydınlık olacağını bize hatırlatan Çalıkuşu ve daha niceleri ‘’Umudumuz Kitaplar’’ tiyatrosunda bir araya geldi.

Edebiyat Günleri'nde konuklarımız da vardı. Yazar Süleyman Bulut ile "Atatürk ve Edebiyat", Yazar Hidayet Karakuş ile de "Türkçenin Doğru Kullanımı" üzerine söyleşiler yaptık.

Öğrencilerimiz, kendi tasarladıkları kitap kapakları ve kostümlerle "Bil Beni" adlı kitap tanıtım yarışması yaptılar.

Günün kapanış performansını ise Yaratıcı Drama öğretmenimiz Gonca Atam önderliğinde Fikr-i Doğaç ekibimiz yaptı. Sahnede sergiledikleri doğaçlama oyunla bizleri kahkahaya boğan öğrencilerimizi ve Edebiyat Günleri'nin gerçekleşmesinde önemli rol üstlenen Türkçe Bölümü öğretmenlerimizi gönülden tebrik ederiz. #EraslanEdebiyatGünleri

Eraslan'da Oscar Heyecanı

Eraslan Oscar Töreni, Bilingual öğretmenimiz Ian Hanley’in sunumuyla gerçekleşti.

Öğrencilerimizin çektiği İngilizce kısa filmlerin yarıştığı Oscar töreni, öğrencilerimizin yabancı dil yetkinliğini başarılı bir şekilde ortaya koydu. Tebrikler Eraslanlılar! #EraslanOscars

"A Lucky Day of Unfortunates" Musical Drama

Bilingual öğretmenlerimiz Jessica Green ve Aytek Yıldız'ın yazıp yönettiği "A Lucky Day of Unfortunates" tiyatro oyununda, 2. sınıf öğrencilerimiz göz dolduran bir performans sergilediler. Müzikal tadında gerçekleşen oyun, yardımseverliğin ve arkadaşlığın önemini anlattı.

Eraslan'da geliştirdiğimiz Bilingual Learners programı, disiplinler arası çalışmalar ile öğrencilere çift dilde bir yaşam tarzı sunar. Ders içi ve ders dışı etkinliklerle yabancı dili sürekli olarak kullanan öğrenciler, kısa süre içerisinde yabancı dilde akıcı bir iletişim kurarlar. #EraslandaİlkokulaBaşlamak

On The National Theatre Day, our 2nd graders performed the musical drama, "A Lucky Day of Unfortunates", written and directed by our Bilingual teachers Jessica Green and Aytek Yıldız.

At the Eraslan School, we provide our students with a bilingual learning environment, where students are exposed to interdisciplinary practices integrated with maths, science, social studies, arts and sports. #BilingualLearners


Deniz Papağanı Pafin'in Eraslan Ziyareti

Türkiye’nin çocuklar için ilk ve tek Gezici Kitabevi Deniz Papağanı Pafin, okulumuzu ziyaret etti.

Yıl boyunca Eraslan kütüphanesinde okuma derslerine katılan öğrencilerimiz, Pafin'in ziyaretinden oldukça keyif aldılar.

İki Dilde Okuryazarlık

55. Kütüphane Haftası etkinlikleri Eraslan’da “Okuyorum öyleyse varım!” sloganı ile gerçekleşti.

Eraslan’da öğrencilerimiz, donanımlı bir birey olmanın iyi bir okuryazar olmaktan geçtiğini yıl boyunca yaptıkları kütüphane çalışmaları ile kavrarlar. #BilingualLiteracy

Oya, Atletizmde İzmir 2.'si

İlkokul 2. sınıf öğrencimiz Oya Dolay, 34. Torunlar Atletizm Şenliği 8 yaş 50 m. koşusunda İzmir 2.'si oldu. Oya ile gurur duyuyor, çalışmalarına önderlik eden Beden Eğitimi öğretmenimiz Tolga Kuş'u tebrik ediyoruz. #EraslanAthletics

Bilingual Eğitimde Fark Yaratanlar

Bilingual öğretmenlerimiz Didem Hancı ve Işıl Yıldırım, Yaşar Üniversitesinde gerçekleşen 16. Yaratıcı ve Yenilikçi Öğretmen Semineri’nde Eraslan Bilingual eğitim programını anlattılar.

Katılımcılara, "21st Century Skills: Empowering the Future Minds" isimli 4 farklı atölyeden oluşan bir demo sergileyen öğretmenlerimizin sunumu övgüyle karşılandı.

Akademik eğitimin İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde uygulandığı okulumuzda, disiplinler arası çalışmalar ile öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu 21. yüzyıl becerilerini eğitim programımıza entegre ediyoruz.

Hedefleri doğrultusunda yıl boyunca kararlı bir şekilde çalışan öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyor, kendileriyle gurur duyuyoruz.#EducationalRockstars