Çevrenin Genç Sözcüleri

Çevrenin Genç Sözcüleri adlı ekoloji proje yarışmasına hazırlanan Eraslan Bilim Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, "Işık Kirliliğinin Canlılar Üzerindeki Etkileri ve Işık Kirliliğinin Azaltılması" konulu projeleri hakkında tanıtım çalışması hazırladılar.

Öğrencilerimiz Minel Çelikkol, Gülse Nur Ünal, Deniz Kumbaracı, Elif Naz Zavaroğlu, Su Onan, Deniz Arpacı, Yağmur Özcan ve Esila Öndeş'i tebrik ederiz.

Eraslan öğrencileri, yıl boyunca akademisyenlerle bir araya gelerek uzun soluklu bilim projeleri üzerinde çalışırlar. Akademisyenlerden oluşan Eraslan Bilim Kurulu ise öğrencilerimize ulusal ve uluslararası yarışmalarda rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları akademik ve altyapısal desteği sağlar. #EraslanlıOlmak


Disiplinler Arası Yabancı Dil Çalışmaları

İkinci yabancı dil eğitimlerinde Fransızcayı tercih eden ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, kodlama yaparak harekete geçirdikleri robotlarını kısa bir şehir turuna çıkardılar. #InterdisciplinaryEducation

World Water Day - Leaving No One Behind

Tükenebilir kaynakların doğru kullanımına farkındalık getirmek için kutlanan Dünya Su Günü'nün bu yılki teması "Kimseyi Geride Bırakmamak" olarak belirlendi.

Yıl boyunca gönüllü olarak farkındalık çalışmaları yapan ortaokul öğrencilerimiz, hazırladıkları sunum ile ülkelerin su tüketimi hakkında arkadaşlarını bilgilendirdiler.

Eraslan Yaşam Becerileri eğitimi kapsamında sürdürülebilirlik ve tasarruf konularını gönüllü olarak yürüten Team Bolt ve Inspector Ravens takımlarımız bulunmakta. Öğrencilerimiz daha iyi bir gelecek için bireysel ve sosyal sorumluluk alarak çevrelerine katkıda bulunuyorlar. #WorldWaterDay#LeavingNoOneBehind

Eraslan Bahar Konseri

Enstrüman eğitimi alan öğrencilerimizin solo performanslarını sergiledikleri konserde Bahar'ın gelişini kutladık.

Müzik öğretmenimiz Tuğba Ot önderliğinde gerçekleşen Eraslan Bahar Konseri, ailelerimizin de katılımıyla şenlendi. Sahne alan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz!

Sessiz Kitap Projesi - The Quiet Book Project

8 haftalık hazırlık sonunda "Sessiz Kitap" projelerini tamamlayan 4. sınıf öğrencilerimiz, Eraslan Bilingual Anaokulunda okuyan 6 yaş öğrencilerimize eğitim materyalleri tasarladılar.

Bilingual öğretmenleri Jessica Green ile çalışan 4. sınıflarımız, hayal güçlerini kullanarak tasarladıkları masalları içeren kitapları 6 yaş öğrencilerimize İngilizce olarak anlattılar.

Eraslan'da kendilerinden küçüklere destek veren ve onlara örnek olan öğrenciler yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

We are happy to announce the completion of our "Quiet Book" project, contributed by our 4th grade students.

After an 8 week planning and preparation, our 4th graders put together creative books for their little friends at the Eraslan Kindergarten. Once they completed the project, they told their stories to the 6 year olds, who played a major role in the story telling process, as they had to touch, move and interact with the books features.

Congrats to all our students who set great examples to one another. #EraslanSchool

Bilimi Gerçek Yaşamla İlişkilendirmek

Uygulamalı olarak bilim çalışmaları yapan Eraslan Ortaokulu öğrencileri, ışık enerjisinin kimyasal bağ enerjisine dönüşümünü incelediler.

Eraslan'da öğrenciler, laboratuvar ortamındaki deneyler, doğa gözlemleri ve gezileri, dijital kaynaklar ve okul içi etkinliklerle, fen ve matematik alanlarında öğrendikleri kavramları gerçek yaşamla ilişkilendirirler. #EraslanlıOlmak

Red Nose Day

Eraslan Bilim Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerimiz, dünyanın birçok ülkesinde yoksul çocuklara yardım toplamak amacıyla yapılan Red Nose Day etkinliklerini okulumuza taşıdılar.

Kendi tasarladıkları maskeleri, kitap ayraçlarını ve birbirinden çeşitli yemek ve içecekleri kermes eşliğinde satarak, elde ettikleri gelirle Karşıyaka Çocuk Evlerine yardımda bulunan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Eraslan'da sosyal sorumluluklarımızı yalnızca bir gün değil, tüm yıl boyunca yerine getiririz. #EraslanlıOlmak

Eraslan Bilim Ortaokulu Münazara Yarışması

Sosyal Medyanın Çocuklar Üzerindeki Etkilerini konuşmak için bir araya gelen 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz, keyifli bir münazarayı geride bıraktılar.

Genç yaşta sosyal medya ile tanışmanın çok da sağlıklı olmadığını savunan Grup Dinamik öğrencilerimiz, münazarayı kazandılar. Tebrikler gençler!

Robotik ve Kodlama Topluluğumuzdan Haberler

Robotik ve Kodlama Topluluğumuz, düzenlediği kermes geliriyle Konak Mevlana İlkokuluna Lego Robotik seti hediye etti.

Mevlana İlkokulundaki arkadaşlarını Eraslan'da ağırlayan topluluk öğrencilerimiz, robot setinin kullanımını hakkında arkadaşlarına kısa bir eğitim verdiler.

Robotik ve Kodlama Topluluğumuzun Mevlana İlkokuluna yaptığı bu destek ile okuldan üç öğrenci, okulumuzun da katılacağı Dünya Robot Olimpiyatlarında yarışacak.

Eraslanlılar, sizinle gurur duyuyoruz!

a.jpg

Mustafa Yıldız ile Karikatür Üzerine

Bilingual İlkokul öğrencilerimiz, Karikatürist Mustafa Yıldız ile bir araya geldiler.

Karikatürün tanımı üzerine öğrencilerimize bilgi aktaran Mustafa Yıldız, öğrencilerimizin projeleri için çizdikleri karikatürleri yorumladı ve kendilerine geri bildirimde bulundu.

Eraslan'da ilkokul projeleri, derslerde işlenen konuları daha kapsamlı biçimde değerlendirmeye ve farklı bakış açısı geliştirmeye yöneliktir. Araştırma sürecinde disiplinler arası bilgi ve becerilerini kullanmaya teşvik ettiğimiz öğrenciler, çalışmalarını bir araya getirerek arkadaşlarına ve ailelerine sunarlar. #EraslanlıOlmak

Çanakkale Zaferi'nin 104. Yılı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü gururla kutladık.

6. sınıf öğrencilerimiz, yedi bölgede Çanakkale Kahramanlarını canlandırıp, Çanakkale'ye ait türküleri seslendirdiler.

6. sınıf öğrencimiz Melissa Hickey, Çanakkale Şehitlerine yazılan şiirlerin yer aldığı yarışmada dereceye girerken, 8. sınıf öğrencimiz Zeren Kaynak da yarışmanın mektup kategorisinde derece yaparak Türkçe öğretmenlerimizden sertifikalarını aldılar.

TÜBİTAK Bölge Sergisine Davet

8. Sınıf öğrencilerimiz Ömer Kırıcı ve Berkay Erol, trafikte güvenlik ve verimlilik sağlamak üzerine hazırladıkları “Sonsuz Yeşil” adlı matematik projeleriyle 13. TÜBİTAK Ortaokul Araştırma ve Proje Yarışması Bölge Sergisi’ne davet aldılar.

Sergi için ön hazırlıklara başlayan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Engin Vatan’ı gönülden tebrik ederiz. Sizinle gurur duyuyoruz!

IMG_1194.jpeg

Pi Günü

Eraslan Bilim Ortaokulunda Pi Günü’nü kutlayan öğrencilerimiz, takımlar halinde gün boyu etkinliklere katıldılar.

Matematik Bölümü öğretmenlerimizin hazırladığı oyunlarla Pi sayısının basamaklarını keşfeden öğrencilerimiz, aritmetik ve bilim ağırlıklı dersleri interaktif uygulamalarla öğreniyorlar. #PiDay2019

Bilingual İlkokul Heyecanı

Bilingual 6 yaş öğrencilerimizin aileleriyle ilkokula başlangıç sürecini konuştuk.

Akademik Koordinatörümüz Pınar Hanım, Bilingual öğretmenimiz Işıl Hanım ve Rehberlik öğretmenimiz Asu Hanım'ın önderliğinde gerçekleşen buluşmada; ilkokul eğitim programı, oryantasyon süreci ve Bilingual ders içerikleri hakkında bilgi paylaşımı yaptık.

Eraslan’da ilkokula başlamak, gelişmekte olan genç zihinler için heyecan verici bir deneyimdir.

Holistic 8 ile donanımlı bir akademik eğitim alan öğrenciler, alanında en yetkin öğretmenlerle bilimin ve keşfin temellerini Eraslan Bilingual İlkokulunda atarlar.

Tolga Öğretmenimizin Duatlon Türkiye 1.'liği

Beden eğitimi öğretmenimiz triatlet Tolga Kuş, Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Marmaris Duatlon yarışında Türkiye 1.'si oldu. Tüm yaş kategorilerinde yarışı en hızlı tamamlayan öğretmenimizle gurur duyuyoruz. #EducationalRockstars

Tolga öğretmen aynı zamanda omurilik felci tedavisine kaynak sağlamak için okul olarak katılacağımız Wings For Life World Run koşusu antrenmanlarımıza önderlik ediyor. #EraslanRunClub

Tolga.jpg

İyi Birer Okuryazar Olmak

Bilingual Learners programı ilkokulda çift dilde okuryazarlığı bir adım ileri taşımayı hedefler. Her hafta okul kütüphanesinde analitik okuma ve yaratıcı yazma çalışmaları yapan Eraslanlılar, iyi birer okuryazar olarak yetişirler. #EraslanlıOlmak

8. Sınıfların ÖZDEBİR Başarısı

Katıldıkları Türkiye Geneli Deneme Sınavı ÖZDEBİR'de, Karşıyaka 1.'si, İzmir 2.'si ve Türkiye 13.'sü olan Eraslan Bilim Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Bir önceki denemeye göre ortalamalarını 40 puan artıran öğrencilerimiz, ulusal sınavlara en iyi şekilde hazırlanıyorlar.

Tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan ile Türkiye 1.'si olan öğrencimiz Ege Balkır'ı ayrıca tebrik ederiz. Harikasınız Gençler!

a.jpg